Zdrady małżeńskie to dziś codzienność. Ludzie rozstają się z poważnych powodów a czasem również z błahych powodów, bo ktoś coś powiedział, albo zaistniała odmienność charakteru, jakby wcześniej nie było to widoczne. I choć w chwili zawierania związku małżeńskiego trudno podejrzewać młodych o nieszczerość, to jednak życie szybko wszystko weryfikuje i młodzi ludzie dziś bardzo szybko się rozstają. Często też się zdarza, że powodem rozstania jest zdrada któregoś z małżonków. Na początku zazwyczaj osoba zdradzająca dopuszcza się zdrady i oszustwa, bo oprócz zdradzania mydli oczy swojej żonie lub mężowi wymyślając jakąś wygodną dla siebie wersję. Jednak, gdy zdradzana osoba zdecyduje się na zatrudnienie detektywa, to wówczas osoba zdradzająca jest systematycznie śledzona i nie może przemknąć się niezauważona.

Zakładane są także podsłuchy a nawet kamerki wideo, które potem są dowodem w sprawie rozwodowej, bo nie każdy potrafi wybaczyć zdradę małżeńską i dlatego dochodzi do rozwodu. W każdym większym mieście istnieją biura detektywistyczne, które podejmą się śledzenia niewiernego małżonka. A takie właśnie między innymi usługi oferuje detektyw Poznań podobnie, jak i inne duże miasta jest miejscem wielu zdrad małżeńskich i miejscem istnienia biur detektywistycznych. Detektyw jest wyspecjalizowanym fachowcem specjalizującym się na przykład w wykrywanie zdrady poznań różnych rzeczy, jak i w ujawnianiu, czy odkrywaniu tego, co jest zakryte przed ogółem a zakryte jest to, co jest zabronione, zakazane, jak na przykład zdrada małżeńska.

Każdy detektyw jest osobą godną zaufania niczym psycholog, bo zna on wiele szczegółów dotyczących konkretnego zadania, lecz nie może tymi wiadomościami się z nikim dzielić, gdyż stanowią one tajemnicę zawodową. Czasem detektyw może też być utajnionym pracownikiem policji i wówczas także odkrywa to co utajnione tyle tylko, że w innych sprawach niż te małżeńskie. Poza wyżej wspomnianą już dyskrecją detektyw, to taki śledczy, który musi być spostrzegawczy, inteligentny, czujny i odważny, bo niejednokrotnie może paść ofiarą ataku.

Mimo że prowadzi on śledztwa metodami niejawnymi, to jednak narażony jest na niebezpieczeństwo i dlatego też powinien być sprawny fizycznie, jak i umieć się bronić. Tacy właśnie są detektywi pracujący w Poznaniu. Poznań pod względem zaludnienia jest ponad 532 tysięcznym miastem i posiada 262 kilometry kwadratowe powierzchni. Miasto geograficznie leży w zachodniej Polsce nad rzeką Wartą. Jest miastem o wysokiej jakości edukacji i wysokim rozwoju gospodarczego, a co za tym idzie wysokim standardzie życia ludzi.